Rezervasyon için lütfen arayınız..

Spor Masajı Nedir?

11 Mart 2020

Spor Masajı Nedir

Spor masajı; anatomi ve fizyolojinin dışında, müşterinin özel taleplerine göre yapılan bir masaj tekniğidir. Spor masajı, kaslara derin yaklaşılarak agresif teknikler uygulanmaktadır.

Antalya masaj salonu hizmetlerinden yararlanarak, spor masajı yaptırabilirsiniz. Spor masajı genel olarak iyileştirici masaj dışında;

  • Tetikleme noktası terapisi
  • Çapraz lif teknikleri
  • Derin doku çalışması gibi hizmetleri de içermektedir.

Spor Masajı ile Düzenli Masaj Arasındaki Fark Nedir?

Düzenli masaj, Spa ve dinlenme kliniklerinde sunulan tedaviler olarak görülmektedir. Aşırı çalışan ve stresli kaslar için uygulanan masaj tekniklerinden biridir. Spor masajı ile iyileştirici spor masajı arasında kullanılan teknikler açısından bazı farklar bulunmaktadır.

Antalya Spa merkezinde yaptıracağınız spor masajı ile, spor öncesinde ve spor sonrasında masaj ile vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Düzenli masaj, her terapist tarafından uygulanabilen teknikleri içermektedir. Ancak spor masajı, belirli spor masaj becerilerini bilen ve spor masajı tekniklerini profesyonelce uygulayacak yeterli donanıma sahip kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Egzersiz Öncesi Spor Masajı Nedir?

Egzersiz öncesi spor masajı; kısa, kendine özgü şekilde ortalama 30 dakika süren bir tamamlayıcı etkinliktir. Ancak bu spor masajı, sporcunun ısınması anlamına gelmez. Spor masajı yapan terapistin, spor egzersizlerinde en çok hangi kasların kullanılacağını bilmesi ve buna göre rahatlatıcı masaj yapması önemlidir.

Antalya mutlu son masaj uzmanları; sıcaklık, kaygı, yorgunluk, hiperaktivite gibi faktörleri de göz önüne alarak, spor masajını profesyonel şekilde uygulamaktadır.

Spor Masajı Nedir

Egzersiz Sonrası Spor Masajı Nedir?

Spor egzersizi sonrası hızlı bir iyileşme, spor masajının en önemli basamağıdır. Antrenman sonrasında kasların rahatlatılması ve yumuşatılması için egzersiz sonrası spor masajı uygulanmaktadır.

Egzersiz sonrası spor masajı, olası yaralanmalar için ilk değerlendirmeleri ve erken teşhis olanağını da tanıdığı için önemli bir masaj uygulamasıdır. Masaj öncesinde ya da masaj sonrasında vücudunuzu daha da hafifletmek ve vücudu toksinlerinden arındırmak için Antalya hamam hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız

Bir Sonraki Yazımız


"Spor Masajı Nedir?" için 2 yorum
  1. Serkan diyor ki:

    Güzel, kaliteli, mutlu olabileceğiniz, rahatliyabileceginiz bir masaj tesisi arıyorsanız Antalya Su masaj mükemmel bir tercih olur.??

  2. Sergin diyor ki:

    Sporcuyum, Antalya’da yaşıyorum ve güzel bir masaj salonu arıyorum. Sorduğum bir iki yer yeterli bilgi vermediler bende guvenemedim. Sizin yorumlarınızı okuduğumda merak ettim rezervasyonu buradan yapabilirmiyim yoksa aramam mı gerekli?


Yorum yap