Rezervasyon için lütfen arayınız..

Refleksoloji Nedir?

10 Mart 2020

Refleksoloji Nedir

Antalya SPA hizmetlerimiz bünyesinde Refleksoloji de bulunur. Refleksoloji alternatif bir tıp yöntemidir. Bu uygulama daha çok ayaklardan yapılır ancak kulak ve ellere de baskı yapılır. Refleksoloji şu anda en çok tercih edilen ve beden-zihin rahatlamasında etkili olan yöntemler arasındadır.

Refleksoloji tedavisinin temel mantığı kulak, ayak tabanı ve ellerde vücudun tüm bölümlerini etkileyen noktalar olmasıdır. Yönlendirici refleks alanlarını içerirler. Özellikle herhangi bir hastalığın tanımlanamadığı rahatsızlıklarda bağışık sisteminin güçlendirilmesi hedeflenir.

Antalya masaj seçeneklerimiz arasında olan refleksolojide ağırlıklı olarak eller kullanılır. Bazı durumlarda çeşitli masaj cihazları, aletleri gerekebilir. Refleksoloji en çok hangi durumlarda kullanılır:

 • Sıkıntı ve stres gidermek için
 • İrritabl bağırsak sendromu
 • Sindirim sistemi hastalıkları
 • Bağışıklığı güçlendirme
 • Migren ve benzeri baş ağrıları
 • Kaygı ve endişeyi yok etmek için
 • Uyku bozuklukları
Refleksoloji Nedir

Antalya masaj salonu uzman ve yetkin bir masaj ekibiyle çalışır. Refleksoloji yönteminin uygulanabileceği durumlarla kullanılmaması gereken durumları tespit ederler. Örneğin ateşli durumlarda, enfeksiyonlarda, bayılma sonrasında, kalp pili varsa vb. bu yöntemin kullanılmaması gerekir.

Refleksoloji tedaviden çok varsa mevcut tedaviyi destekleyici olarak uygulanır. Doğum ağrılarının azaltılmasında, sindirim sistemi problemlerinde, mekanik bazı ağrı türlerinde, astım hastalarında, psikolojik sorunlarda kullanılabilir.

Uygulama sonrasında kısa süreli dinlenmek ve su içmek faydalıdır. Masaj salonumuzun SPA hizmetleri çok kapsamlıdır; sadece masaj yaptırmak için değil Antalya hamam hizmeti için de bizi arayabilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız

Bir Sonraki Yazımız


"Refleksoloji Nedir?" için 2 yorum
 1. Devran diyor ki:

  Harika bir masaj salonu her zaman çok memnun kaldım . Başarılı bir hizmet bunyesi var. Çok teşekkür ederim tüm çalışanlara.😁

 2. Necmi diyor ki:

  Sizin kadar işine sahip çıkan,değer veren, bilgi dolu bir masaj salonu daha tanımıyorum. Antalya Su masaj olarak müşterilerimize sunduğunuz ilgi, bilgi hizmetlerinizin bolluğu beni çok mutlu ediyor. Müşteriniz olarak çok teşekkür ederim.😊


Yorum yap