Rezervasyon için lütfen arayınız..

Masaj ve Saunanın Önemi Nedir?

13 Mart 2020

Masaj ve Saunanın Önemi Nedir

Vücut sağlığını korumak ve ağrıları iyileştirmek için Antalya mutlu son masaj ve sauna hizmetlerinin büyük yararı bulunmaktadır. Masaj; vücuttaki basınç noktalarını hafifleterek, kasların gevşemesine yardımcı olurken; saunalar aynı etkiyi göstermelerinin yanında, saunanın vücut üzerinde farklı etkileri bulunmaktadır. Bu yüzden Antalya Spa merkezindeki sauna ve masaj hizmetleri, vücudunuzun dinçliği için size faydalı olmaktadır.

Masaj öncesi sauna hizmeti sayesinde;

  • Masaj yaptırmadan önce sauna, kaslarını daha iyi gevşetir.
  • Masaj terapisti, masaj tekniklerini uygularken, en fazla ihtiyacı olan yerlerde çalışma yapar.
  • Masaj öncesi sauna, tüm masaj terapisi sonrasında daha iyi fayda sağlayacaktır.

Masaj ve Sauna Vücuda Ne Kazandırır?

Hem sauna hem masaj kullanımı sayesinde, vücudun kan dolaşımı çok rahatlar ve kan basıncı düşmeye başlar. Özellikle cilt için oldukça yararlı olan sauna ya da hamam faaliyeti, cildin gençleşmesine, buhar sayesinde cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur.

Antalya masaj salonu hizmetleri içinde masaj ve sauna hizmetinin yanında Antalya hamam hizmetleri de vücudunuzun gevşemesine ve toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Masaj ve Saunanın Önemi Nedir

Sauna ya da hamam içinde oluşan buhar, cildin kan akışını hızlandıracağı için, cilt daha parlak, sağlıklı ve dinç bir görünüm kazanacaktır. Masaj teknikleri uygulanırken kullanılan yağlar ve saunanın ısısı, cildin esneklik kazanmasında etkili olmaktadır.

Masaj ve Sauna ile Cilt Nasıl Esneklik Kazanır?

Antalya mutlu son masaj uzmanları, kaslarınızın ihtiyacı olan rahatlamayı; doğru kaslara ve yumuşak dokuya uygulayarak sağlamaktadır. Stresin ve ağrıların vücuttan atılması, uygun masaj teknikleri uygulanarak yapılmasıyla mümkündür.

Sauna ya da hamam hizmetleri sayesinde, vücudun zararlı toksinleri atması çok daha kolay gerçekleşir. Saunanın içindeki buhar, cilt içinde birikmiş yağları, zararlı toksinleri deri üstüne çıkarır ve gözeneklerin açılmasını sağlar.

Sauna sonrası yaptırılacak uygun masaj ile vücuttaki toksinler atılırken, rahatlatıcı masaj sayesinde, kaslarda biriken atıklar temizlenir. Üstelik yaptırılacak derin doku masajı sayesinde vücudun ter bezlerinde biriken tüm toksinler dışarı atılmış olur.


"Masaj ve Saunanın Önemi Nedir?" için 1 yorum
  1. Necdet diyor ki:

    Masajın sağlık için sayamayacagimizdan fazla etkisi, faydası var. Eğer imkanınız varsa Antalya Su masaj salonuna en yakın zamanda uğrayın derim. Harikulade bir tesisi.


Yorum yap