Rezervasyon için lütfen arayınız..

Masaj ile Sindirim Sistemi Tedavisi Nasıl Olur?

23 Şubat 2020

Masaj ile Sindirim Sistemi Tedavisi Nasıl Olur

Çoğu insan, midesinde sürekli bir ağrı hissedebilir ya da yediklerini sindirmekte zorluklar yaşayabilir. Yediklerin daha iyi sindirilebilmesi için en etkili ve güvenli yollardan biri masaj teknikleridir. Antalya Spa merkezinde uygulanan profesyonel masaj tekniklerinden yararlanabilirsiniz.

Sindirim sisteminin çalışmamasının sebepleri arasında;

  • İrritabl bağırsak sendromu
  • Mineral eksikliği
  • Suyun az içilmesi
  • Kabızlık

Tüm bu sonuçlar kişide ishale, kolite varan rahatsızlıklara neden olabilir. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için Antalya mutlu son masaj salonu hizmetleri içinde bulunan ve sertifikalı ve eğitimli masaj uzmanları tarafından yapılan masaj tekniklerini tercih edebilirsiniz.

Sindirim Sistemi için Hangi Masaj Tekniği Uygundur?

Tüm masaj teknikleri, sindirim sisteminin iyi çalışması için geçerli değildir. Bunun için tüm vücut masajı gereklidir. Tüm vücut masajı ile, bağırsak kaslarının yatıştırılması sağlanır.

Bağırsak hareketlerinin uyarılmasıyla, mide hızlı çalışmaya başlayarak yiyeceklerin hızla sindirilmesi sağlanır. Özellikle masaj öncesinde Antalya hamam hizmetlerinden yararlanarak, vücuttaki zararlı toksinler, masajla birlikte çok daha rahat vücuttan atılmaktadır.

Masaj ile Sindirim Sistemi Tedavisi Nasıl Olur1

İstenmeyen Vücut Gazları için Masaj Teknikleri

Vücutta iki şekilde gaz oluşmaktadır. Birincisi yiyeceklerin çok hızlı şekilde yutulması ve ikincisi, vücudun kalın bağırsak bölgesinde oluşan bakterilerdir. Vücuttaki istenmeyen gaz oluşumları, sindirime yardımcı olmaz ve kişiye rahatsızlık verir.

Aşırı gaz oluşumunu en aza indirmek, karın kaslarını gevşeterek sindirimin kolaylaştırılması için masaj teknikleri oldukça yararlıdır. Antalya mutlu son masaj uzmanları, vücudun rahatlaması ve sindirimin daha kolay gerçekleşmesi için gerekli olan masaj teknikleri uygulamaktadır.

Aşırı stresten dolayı sertleşen omuzlar, sıkılaşan eklemler, ağrıyan sırt bölgesi vs. gibi birçok faktör, uygun masaj teknikleriyle tamamen geçirilmekte ya da en aza indirilmektedir.

Bir Önceki Yazımız


"Masaj ile Sindirim Sistemi Tedavisi Nasıl Olur?" için 2 yorum
  1. Ferhat diyor ki:

    Yok artık böyle bir tedaviside mı varmış. Harika ya ilaçsız, acısız hemde zevkli bir tedavi. Mükemmelsiniz zaten üstad daha ne diyecegimi bilemiyorum 👏👏👏

  2. Turgut diyor ki:

    Masaj salonunuz dan çok memnunum fiyatlar konusunda gayet uygun, ilgili ve bilgili bir ekipiniz var. Uzun zamandır musteinizim herkese tavsiye ederim. 😊


Yorum yap