Rezervasyon için lütfen arayınız..

Masaj Çeşitleri Nelerdir? Antalya Masaj Nerede?

28 Ağustos 2018

masaj çeşitleri ve antalya masaj salonu

Masaj çeşitleri eski çağlardan günümüze uzanan bir tedavi şekli ve rahatlama yöntemidir. Eski Yunan ve Antik Roma’da sıklıkla uygulanan bu yöntem artık günümüzde daha modern teknik ve yöntemlerle uygulanmaktadır. Antalya hamam ve masaj içeriği de bununla alakalıdır.

Antalya Masaj vücut kasları üzerinde bir takım malzeme ve ekipmanlar kullanılarak yapılan rahatlatıcı ve gevşetici etkisi olan bir yöntemdir. Kişide hem fiziksel hem psikolojik rahatlama sağlaması bilimsel testlerle kanıtlanmıştır. Birçok masaj çeşitleri vardır.

  • 1- Masaj çeşitleri insan vücuduna nasıl etki eder?

Masaj uygulanmaya başladığı anda kaslarda gevşeme ve rahatlama sağlar. Kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım artar. Kan dolaşımının artması ile beraber dokular daha çok beslenir. Beslenen doku daha sağlıklı ve güçlü olur. Vücutta biriken atık maddeler daha hızlı atılır ve bu sayede ödem azalır. Vücutta oluşan ağrılar azalır. Kişide huzur salgılanır ve kişi kendini daha ferah ve dinç hisseder. Yüze uygulanan masajda cilt daha parlak ve ışıltılı görünür. Kırışıklıklar azalır ve cildin elastikiyeti artar. Masaj çeşitleri çok fazladır. Ama genel olarak her masaja başlamadan önce sıvazlama tekniği ile başlanır ve sıvazlama tekniği ile bitirilir. Buradaki amaç dokuları ısıtmak, kan dolaşımını arttırmak ve kasılan noktaları bulmaktır.

  • 2- Masaj teknikleri nelerdir?

Masaj yapılırken birçok teknik kullanılır. Sıvazlama, dairesel hareketler, yoğurma, baskılama, titretme, vurma gibi birçok teknik uygulanır. Masajın süresi ve ritme masaj uygulanan bölgeye ve kişiye göre değişir. Ama genel olarak tüm vücut masajı 1 saat civarındadır. Spor masajı, dinlendirici masaj, estetik ve güzellik masajı, tedavi amaçlı yapılan masaj gibi birçok masaj çeşitleri vardır.

masaj çeşitleri ve antalya masaj salonu

  • 3- Masaj yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir?

Masaj her zaman kalp yönüne doğru yapılmalıdır. Bunun nedeni toplardamar kan akışının kalp yönüne doğru olmasıdır. Masaj ritmik olmalı ve birbirini izlemelidir. Çok sert yapılan masaj dokularda hasara neden olabilir. Masaj yapılan ortam ferah ve dinlendirici olmalıdır. Antalya Masaj Salonu Hakkında başlıklı yazımızda da belirttiğimiz ve masaj alanında kullanılan bitki özleri ve bitki yağları hem hoş kokusu ile rahatlık verecek hem de masaj uygulamasını kolaylaştıracaktır. Antalya mutlu son masaj öncesi bir duş veya uygulama kasları gevşeteceği için daha iyi sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Bir Önceki Yazımız

Bir Sonraki YazımızYorum yap