Rezervasyon için lütfen arayınız..

Manavgat Masaj Salonu Hizmeti

2 Eylül 2018

manavgat masaj salonu

Manavgat masaj salonu hizmetlerini, deneyimli masaj uzmanları vermektedir. Masajın vücut sistemleri üzerinde birçok etkisi vardır. Tedavi amaçlı ve ferahlama amaçlı yapılan masajlarda masaj tekniğini bilen uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Masajın deneyimli kişiler tarafından yapılması insan anatomisini bilmesi açısından önemlidir. Bu sayede kasların, eklemlerin yeri ve patolojik durumları daha çabuk tespit edilir ve ona göre masaj yapılır.

  • 1- Masajın Kas İskelet Sistemi Üzerine Etkisi Nedir?

Kaslarda laktik asit birikimi yorgunluğa ve kas ağrısına neden olur. Antalya Masaj kaslarda biriken laktik asit atımını hızlandırır. Kasılmış ve gerilmiş kaslar masaj ile ferahlar. Kas liflerinin elastikiyeti artar ve kaslar eski fonksiyonunu geri kazanır. Eklem çevresine yapılan masaj eklemlerin daha düzenli çalışmasını sağlar. Masaj fiziksel ve ruhsal sağlığın korunması için önemli bir yere sahiptir.

  • 2- Tedavi Edici Masaj

Masaj hastanelerin fizik tedavi bölümlerinde sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Hastanelerde yapılan masaj uzman fizyoterapistler tarafından yapılır. Bazı tıbbi ekipmanlar ile yapılan tıbbi masaj tama donanımlı hastane ve fizik tedavi merkezlerinde yapılmaktadır. Bel fıtığı, boyun fıtığı gibi birçok rahatsızlıkta cerrahi öncesi uygulanır.

manavgat masaj salonu

  • 3- Hangi Durumlarda Masaj Yapılmaz

Açık yarası ve kanaması olan hastalara uygulanmaz. Tümör gibi teşhis edilmemiş kitleler üzerine masaj yapılmaz. Hastalıklarda ve ağır kalp hastalığı olanlarda uygulanmaz. Varis ve toplardamar bozukluğu olan kişilerde masaj uygulamak damar içinde pıhtı kopmasına ve dolaşıma katılarak emboli riskine neden olur. Manavgat masaj salonu masaj yapılmaması gereken durumlarda masaj hizmeti vermemektedir. Mantar, uçuk gibi hastalıklarda masaj yapılmaz.

  • 4- Masaj Odası Nasıl Olmalıdır

Mutlu Son Masaj yapılacak oda ferah ve havadar olmalıdır. Dinlendirici olmalıdır. Masaj yaparken kullanılan yağlar odaya hoş bir koku vermelidir. Odanın ısısı ılık olmalıdır. Çarşafları lekesiz ve temiz olmalıdır. Hijen kurallarına uyulması gerekir. Rahatlatıcı bir müzik olması daha güzel bir ortam sunar. Mümkünse içinde bir banyo olmalıdır ve masaj sonrası dinlenme alanı olması gerekir. Manavgat masaj salonu olarak masaj odalarına gereken özen gösterilmektedir. Ayrıca Belek’te masaj hizmeti almayı düşünüyorsanız, “Antalya Masaj Salonu Belek” başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.

  • 5- Manavgat Masaj Salonu Ücretleri

Ücret yapılan masajın hangi bölgeye yapıldığı, ne amaçla yapıldığına ve bölgesel farklılıklara göre değişir. Manavgat masaj salonu ücretleri için randevu almayı unutmayın.

Bir Önceki Yazımız

Bir Sonraki YazımızYorum yap