Rezervasyon için lütfen arayınız..

Hamilelik Masajı Nedir?

22 Şubat 2020

hamilelik masajı nedir

Hamilelik masajı; rahatlama masajı yapılarak, derin dokunun hafifletilmesidir. Masaj terapisti tarafından uygulanan teknikle hamile kişinin, hamilelik döneminde oluşan değişiklikleri rahatlatmak amacıyla uygulanır.

Antalya Spa merkezindeki uzman masaj terapistleri, anne adayını hamilelik stresinden uzaklaştırmak, hamilelik süresince oluşabilecek hasarları önlemek amacıyla, kasların gevşetilmesi için uygulama yapacaktır.

Hamilelik Masajı Hangi Durumlarda Uygulanmalıdır?

Hamilelik masajı, bu dönemde rahatlamak, vücudun daha rahat hareket etmesini sağlamak amacıyla yapılabilir. Ancak hamilelik masajı için ilk olarak doktor izninin alınması ve buna göre hareket edilmesi gereklidir.

Hamilelik masajı ile;

  • Stres ve endişe giderilmeye çalışılır.
  • Huzursuz bacak sendromu iyileştirilmeye çalışılır.
  • Uykusuzluk ve yorgunluk giderilmeye çalışılır.
  • Hamilelikle ilgili oluşan baş ağrıları giderilmeye çalışılır.

Antalya masaj salonu masaj uzmanları, vücudun rahatlamasına yönelik çalışmaları yaparak, hamilelik döneminin daha sıkıntısız geçmesini sağlamaktadır.

hamilelik masajı nedir

Hamilelik Masajı Hangi Dönemde Yapılmalıdır?

Hamilelik masajı genel olarak, hamileliğin ilk iki trimester döneminde 1 saatlik olarak yapılabilir. Antalya mutlu son masaj uzmanları, hamileliğin son trimester döneminde en uygun dönem için sizinle görüşme sağlayabilir.

Hamilelik masajı anne adayına olduğu kadar bebeğe de yarar sağlamaktadır. Bebeğin anne karnında geçirdiği süre içinde rahatlaması, çıkış yoluna daha rahat girmesi vs. gibi konular, hamilelik masajı ile daha sağlıklı hale getirilebilir.

Hamilelik Masajı Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Hamilelik masajı ihtiyaçların belirlenmesine bağlı olarak aylık olarak düzenlenebilir. Vücudun ihtiyaçlarına karşılık özel tavsiyeler verilebilir. Aynı zamanda vücuttaki toksinlerin atılması ve vücudun daha dinç kalabilmesi için, uygun koşullar sağlanarak Antalya hamam hizmetlerinden de yararlanarak, hamilelik süreci, çok daha rahat geçirilebilir.


"Hamilelik Masajı Nedir?" için 2 yorum
  1. Şadi diyor ki:

    Bu sektörde sizin kadar bilgilisini görmedim. Öncelikle belirtmek isterim ki tesisinize her geldiğimde çok memnun kaldım, sitenize girdiğim zaman bilgilerin geniş çaplı oluşuda beni ayrıca memnun etti.🤗

  2. Yalçın diyor ki:

    Makalenizle pek bir alakası yok ama burdan memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Yakın zamanda daha yeni deneyimim iş yerinizle ve sık sık gelme kararı aldım ilginiz, alakanız ve hizmetiniz için teşekkür ederim 😊


Yorum yap